Instalacje Centralnego Odkurzania

 

nasza oferta:

Instalacje Centralnego Odkurzania

Systemy te cieszą się, od lat, niezwykłą popularnościa w USA , Kanadzie i w Krajach Skandynawskich. Są w tych krajach standardem tak jak bieżąca woda czy kanalizacja. Przebojem wchodzą na rynki europejskie, w tym na bardzo “żywy” rynek polski.

Systemy centralnego odkurzania są bardziej popularne niż instalacje klimatyzacyjne. Są one, także, znacznie ważniejsze od klimatyzacji.

Dlaczego ważne ?

Dlatego, że w przeciętnym domku jednorodzinnym wytwarza się i zbiera ok. 15-20 kg kurzu rocznie. Często powietrze w naszych domach jest bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz, które samo oczyszcza się w sposób naturalny (deszcz, rosa, rośliny). W kurzu tym gromadzą się bakterie i wirusy oraz żyją roztocza, których odchody są bardzo silnym alergenem. Miliony ludzi jest uczulonych na kurz i cierpi na choroby spowodowanie tą alergią; egzemy, nieżyty dróg oddechowych , astma itp. Dla wielu z nich jedynym ratunkiem jest przebywanie w pomieszczeniach wolnych od kurzu. Jedyną metodą bezpowrotnego pozbycia się kurzu jest system centralnego odkurzania.

Co to jest i jak działa?

System centralnego odkurzania składa się z instalacji rur PCV zakończonej gniazdami ssącymi, centralnej jednostki ssącej oraz elastycznego węża ssącego i akcesoriów. Jednostka centralna – czyli właściwy odkurzacz – umieszczona jest w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, garażu, itp. W centralnych pomieszczeniach domu zamontowane są gniazda ssące ( podobne do gniazdek elektrycznych) . Gniazda te połączone są z jednostka centralną systemem rur PCV. Elastyczny wąż ssący (podobny do węża ssącego zwykłego odkurzacza, tylko dłuższy) jest wyposażony w typowe akcesoria odkurzaczowe jak ssawki, szczotki, szczotki turbinowe itp. Włączenie odkurzacza odbywa się poprzez włożenie końcówki węża ssącego do gniazda. Wyłączenie odkurzacza następuje poprzez jej wyjęcie Bardziej luksusowe wersje mają możliwość włączania i wyłączania jednostki ssącej przełącznikiem umieszczonym w rękojeści węża ssącego. Wąż taki jest bardzo lekki, bardzo odporny na odkształcenia, nie zwija się i nie plącze. Elastyczny wąż ssący o standardowej długości 9 m (możliwe są również węże 7 m lub 11 m lub o długości wykonywanej na zamówienie) pozwala na odkurzenie, z jednego gniazda, ok. 100-150 m.kw. powierzchni mieszkania. W czasie odkurzania, zassane powietrze, wraz z kurzem i śmieciami, wędruje rurami PCV do centralnej jednostki ssącej. Tam, po przefiltrowaniu , powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz a śmieci i kurz gromadzone są w 20-litrowym pojemniku. Dzięki zastosowaniu separatora cyklonowego i samoczyszczącego się odwróconego filtra workowego pojemnik na śmieci opróżnia się ok.2-3 razy do roku.